bratislavske modne dni

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz 2022, ktoré sa uskutočnili v Bratislave 7. – 8. septembra 2022 mali aj našu účasť.

Podujatie otvoril a zobral nad ním aj záštitu predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár. Organizátorkou a hostiteľkou akcie bola Mária Reháková a vzácnym hosťom finálového večera bola talianska podnikateľka Patrícia Gucci.

Medzi špičkovými slovenskými módnymi dizajnérmi sa prezentovala na podujatí aj kežmarská Súkromná spojená škola, Biela voda. Naša škola sa svojimi modelmi prebojovala najskôr do finále projektu Nové tváre módnej scény – súťažná téma na rok 2022 „SVET BEZ DYMU“ kam postúpilo sedem najlepších dizajnérov. V priamej prezentácii svojich modelov, ktoré sa predvádzali na módnom móle pred očami odborníkov i fanúšikov svetovej módy získala od odbornej poroty tretie miesto!

Nové tváre módnej scény je projekt zameraný na podporu mladých talentov v oblasti módneho návrhárstva, každoročne pomáha obohatiť slovenskú módnu scénu o nové talenty. Do projektu sa môže zapojiť každý, kto pripraví kolekciu na zadanú súťažnú tému, ktorá sa vyhlási po skončení jarnej časti prehliadok. O postupe do finále a trojici medailistov rozhoduje odborná porota zložená z odborníkov na módu, návrhárov a kreatívcov.

Počas obidvoch dní sa škola prezentovala zaujímavými návrhmi, ktoré vznikli výlučne v dielňach školy. Na podujatí, ktoré sa uskutočnilo v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky sa celkovo prezentovalo okolo 30 dizajnérov a na podujatí boli prezentované návrhy slovenskej a českej módy.

Bronzový úspech v projekte Nové tváre módnej scény pre rok 2022 je veľkým úspechom školy, jej žiačok v odbore krajčírka (Júlia Mirgová, Michaela Oračková, Erika Oračková), ktorých modely sa na podujatí predstavili. Na podujatí prevzala za školu ocenenie zástupkyňa školy Jana Mašlonková.

[learn_press_profile]